Sty 12, 2013 - Natalka    2 komentarze

Znajdź 5 różnic

Dzisiaj mała zabawa. Natchnienie zaczerpnęłam z książeczek z rebusami dla małych dzieci. Zasady są bajecznie proste. Poniżej są dwie podobne fotografie, które różnią się od siebie nieznacznie, jedynie małymi szczegółami. Zadanie polega na wskazaniu zauważonych różnic. Dla ułatwienia podałam także krótkie rysopisy bohaterów obrazków. Za zwycięzcę łamigłówki może uważać się osoba, która wskaże minimum 5 takich różnic. Odpowiedzi możecie wpisywać w komentarzach. Owocnego łamania głowy i bystrego oka.

Surykatka jest małym mięsożernym ssakiem,zamieszkującym suche,otwarte równiny Afryki. 

 

Znana jest z zabawnej stojącej postawy, zwłaszcza wtedy, gdy wypatruje napastnika.

Surykatki często wygrzebują zdobycz długimi ostrymi pazurami.

Żywią się owadami, jajami, innymi małymi zwierzętami i korzeniami roślin.

Odznaczają się dobrym węchem, słuchem i wzrokiem.

Surykatki żyją w podziemnych norach, z których wychodzą na żer w ciągu dnia, mając się na baczności przed orłem i innymi ptakami drapieżnymi.

Natalka jest małą jedzącą praktycznie wszystko dziewczynką, zamieszkującą zachodnie krańce Warszawy pokryte przez betonowe blokowiska.

Znana jest z zabawnego uśmiechu i towarzyskiej osobowości, zwłaszcza gdy oczekuje gości.

Natalia często sięga po pożywienie gołymi palcami.

Żywi się owocami, warzywami, kaszkami i drobiem.

Odznacza się dobrym wzrokiem, słuchem i refleksem.

Natalia żyje w mieszkaniu na parterze, z którego wychodzi na spacery w środku dnia, mając się na baczności przed samochodami oraz usilnie wypatruje psów i kotów z którymi bardzo lubi się bawić.

Surykatka Natalka

2 komentarze

  • jako dziadek muszę tu zaprotestować – Natalka jest bezkonkurencyjna , i nie ma co tu porównywać niuni do jakiejś tam surykatki.

  • W zupełności zgadzam się z Dziadkiem Marianem- Natalka jest śliczną i mądrą dziewczynką a surykatka jest średnio sympatycznym zwierzątkiem 🙁 ….

Chcesz coś powiedzieć, śmiało, zostaw komentarz :)