Wrz 19, 2013 - Dziadek Marian, Natalka    Brak komentarzy

Idzie nowe

ZmainyWrzesień zdecydowanie stoi pod znakiem nowego. Gdzie się nie obejrzę znajduję zmianę. Mniejszą, większą ale zmianę.

Patrzę w lewo a tam przedszkole. Już minął miesiąc odkąd po raz pierwszy postawiłam stopę w Pomarańczowej ciuchci. Nie chodzę chętnie do przedszkole ale co mam zrobić jak mus to mus. Raz popłaczę w szatni więcej, raz popłaczę mniej, ale jak już się wypłaczę to nawet nawet mi się podoba. I leżakowanie nie jest już takie bleee. Do wszystkiego można się przyzwyczaić a z czasem polubić.

Patrzę w prawo a tam mama wraca do pracy. Niedługo koniec z rannym tuleniem i wspólnym oglądaniem rano bajeczek. Mama będzie spieszyć się do pracy i nie będzie już miała tyle wolnego czasu. Oznacza to, że część porannego rytuału spadnie na tatę. Ubieranie, wspólne śniadanko, spacer do przedszkola. Niby tatko jest spoko……ale zima to zima, lato to lato, mama to nie jest to samo co tato.

A jak spojrzę w przód to widzę przeprowadzkę do nowego mieszkanka. Rodzice wykombinowali nowy większy domek. Teraz każdy będzie miał swój pokój i dużo miejsca do biegania. Na osiedlu są trzy różne plac zabaw, kolorowa fontanna, zielone altanki i dużo zakamarków to odkrycia. Na razie rodzice są w trakcie prac remontowych. Poprosili dziadka Mariana o pomoc i wspólnie malują ściany w jasnymi barwami . Mój pokój będzie miał żółty, słoneczny kolor. Ciekawe jaki będzie finalny efekt prac ekipy remontowej.

A jak spojrzę to tyłu to widzę swoje dotychczasowe osiedle, z którym niedługo będę musiała się pożegnać. Bardzo polubiłam to miejsce i trochę żal będzie je opuszczać. Tutaj mieszka przecież Maja, Mateusz, moi podwórkowi koledzy i koleżanki z Olkiem, Madzią i Piotrkiem na czele.  To tutaj przecież poznawałam świat, robiłam pierwsze kroki, nabijałam pierwsze siniaki i śliwki. Ach. Na szczęście nie przeprowadzamy się daleko, jedynie 5 minut dalej, co oznacza, że jak najdzie mnie ochota to szybko będę mogła odwiedzić stare kąty.

Tak wrzesień do zdecydowanie okres zmian.

Chcesz coś powiedzieć, śmiało, zostaw komentarz :)