Archive from Sierpień, 2017
Sie 26, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Wakacje z rodzicami

Tegoroczne wakacje z rodzicami można opisać hasłem „zabawa na 102”. Nie było żadnego odpoczynku, żadnej plaży i opalania na piasku. Cały czas coś się działo, było dużo ruchu, kupa śmiechu i podwójna dawka adrenaliny. Wieczorami padaliśmy do łóżek jak rozładowane misie enerdżajzer by rano po śniadaniu ruszać po kolejną przygodę. Nasz grafik z tego tygodnia wyglądał następująco:

poniedziałek – Energylandnia w Zatorze i bratanie się z rollercosterami

wtorek – papieska kremówka w Wadowicach, park miniatur i park dinozaurów w Inwałdzie

środa – transfer do Rabki Zdrój i lokalne atrakcje parku zdrojowego (skatepark na hulajnodze był grany yo ziomy)

czwartek – pierwsza górska wycieczka i zdobycie Bacówki na Maciejowej (całe 12 km po górach)

piątek – 8 godzin szaleństwa w na pod i nad basenami termalnymi w Chochołowie

Za to w sobota zapowiada się dniem odpoczynku. Przecież trzeba trochę naładować baterii w wakacje.

Sie 20, 2017 - Natalka    1 Komentarz

Wakacji ciąg dalszy

Wczoraj wróciłam, z co by tu nie mówić, udanych wakacji z babcią Mariolą, Julką i Ignasiem (wielkie dzięki całej EKIPIE za wszystko) a dzisiaj znowu byłam w drodze na kolejny wakacyjny wypad. Tym razem w mamą i tatą. Wczoraj byłam w małej mieścinie pod Bydgoszczą, a dzisiaj nocuje w Oświęcimiu. Co ja tutaj robię to na razie ścisła tajemnica. Tajne przez poufne. Zalakowane w kopercie i zamknięte w sejfie. Z tego co zdążyłam się zorientować to Oświęcim nie leży nad morzem, także park wodny i plażowanie odpadają. Najwyraźniej w tym roku rodzice postawili na nowego wakacyjnego konia. Szykuje się coś nowego i za Chiny nie zgadnę co to może być. Nie ma rady, dowiem się dopiero na miejscu. Cierpliwości przybywaj!!!

Sie 16, 2017 - Natalka    2 komentarze

Pocztówka z wakacji

Kochani rodzice u mnie wszystko w porządku, bawię się świetnie, zresztą babcia dosłownie staje na głowie aby nuda nie pukała do naszych włości. Jedzonko smaczne choć trochę monotonne. Babcia to twardy zawodnik i nie odpuszcza dopóki odpowiednia porcja papu nie zniknie z talerza. Ale z drugiej strony za ładne jedzenie zawsze czeka nagroda w postaci łakoci. Także nie jest źle. Ośrodek jak na nasze oczekiwania trochę za ubogi w atrakcje, także zacieśniamy znajomość rodzinną do granic możliwości. Ignaś to dobry piłkarz, a Julka to świetna kompanka do dziewczyńskich zabaw. Mam tylko mały problem, nie chcą dawać mi wygrywać. Nie uwierzycie ale widziałam martwego kreta. Mamo, pieniążków nie musicie przysyłać babcia ma jeszcze w portfelu kilka banknotów i raczej wystarczy nam do soboty. Trochę tęsknię i całuję. Do zobaczenia w weekend.

 

Sie 14, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Agrowakacje

Jakby się ktoś pytał to mnie nie ma. Pojechałam na tygodniowe wakacje z Julką, Ignasiem i babcią Mariolą. Dla upartych i spragnionych kontaktu można mnie szukać gdzieś na agroturystyce pod Bydgoszczą. W noc wyjazdu bałam się zasnąć bo pociąg był o 6:30 rano i miałam przeczucie że jak zasnę to prześpię odjazd. Oczywiście nie zaspałam bo istnieje coś takiego jak budzik. Wspaniała rzecz. Jak wsiadałam na Dworcu Zachodnim do pociągu to wesoła ekipa już była w przedziale. Wsiedli wcześniej i pilnowali by pociąg nie pojechał po złych torach. Jechał po dobrych ale z półgodzinnym opóźnieniem. Także to nie ja spóźniłam się na wakacje to wakacje spóźniły się do mnie. Gdybym wiedziała to bym dłużej pospała. Cha cha. Czołem. Wrócę jak będę. 

PS. Skoro na wakacje pojechałam z babcią, Julką i Ignasiem to co na zdjęciu robi ciocia Monika??? Wiecie czy nie wiecie. Pilnuje byśmy wysiedli na dobrej stacji. Wszystko dopięte na ostatni guzik.     

Sie 10, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Na szczycie Warszawy

Zdobyłam szczyt Warszawy. Wjechałam windą na najwyższe piętro na Pałacu Kultury i Nauki na taras widokowy i muszę powiedzieć, o kurka ale tu wysoko. Widok jest niesamowity. Ludzie wyglądają jak mrówki, samochody jak resoraki, kominy jak paluszki, a domy jak makiety z klocków. Wisła to większy strumyk, a Stadion Narodowy to taki duży koszyczek na jajka. Na górze wieje tak, że prawie głowy urywa. A żeby pogadać to trzeba krzyczeć, bo wszystkie słowa wiatr porywa ze sobą. Ale panorama pierwsza klasa. Obeszłam wszystkie cztery strony i stwierdzam, że całkiem spora ta Warszawa. Gdzie okiem sięgnąć tam domy, zielone plamy parków i skwerów. Próbowałam wypatrzeć swój domek ale się nie udało. Wiedziałam, że gdzieś tam jest ale że nie wyróżnia się niczym szczególnym to trudno go rozpoznać nawet z wysoka. Niemniej jednak patrzeć na wszystko z góry to super doświadczenie. Polecam.   

Sie 7, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Następczyni Majki???

Jeszcze w sobotę wieczorem nie wiedziałam co będę robić w niedzielę. Ale już o 8:00 rano było wiadome, że o 10:15 na Krakowskim Przedmieściu i okolicach będę się ścigać w VIII Memoriale Stanisława Królaka, czyli prawdziwym wyścigu kolarskim. Po prostu tato rano wstał, odpalił komórkę, zajrzał do fejsbuka i wszystko stało się jasne. Szybkie śniadanie, rower do bagażnika i wio do centrum aby zdążyć się zapisać. Na miejscu pełna profeska, barierki okalające trasę, trybuny dla widowni, pełno fanów kolarstwa i można rozgrzewać się jeżdżąc po ulicach. A samochodom nie wolno. Cha cha cha chi chi chi. Od organizatorów dostałam zawodową koszulkę kolarską i numerek na rower z czipem co jeszcze podniosło prestiż imprezy. Trasa wyścigu liczyła 600m i biegła końcówką podjazdu pod Bednarską, ostry objazd pomnika A.Mickiewicza, wjazd na Krakowskie Przedmieście i długa prosta do mety wśród dopingujących kibiców. Miałam duże oczekiwania co do swojej osoby związane ze startem, ale rzeczywistość szybko rozłożyła mnie na łopatki. W swojej serii na 6 uczestniczek przyjechałam na samym końcu. Walczyłam do ostatków sił ale rywalki były lepsze. Na mecie długo koiłam swoją zranioną ambicję w objęciach mamy cichutko płacząc i wylewając żale. Rodzice i tak byli ze mnie dumni i zachowywali się jakbym to ja wygrała całe zawody. W końcu dotarło do mnie że chodziło o dobrą zabawę i z miejsca stałam się prze-szczęśliwa. Tato wytłumaczył, że już na starcie byłam na straconej pozycji bo część dziewczyn była o rok starsza, miała większe rowery z większymi kołami i przerzutkami oraz najwyraźniej trenuje w jakiś klubach. Mój malutki rower z koszyczkiem nie mógł się z nimi równać. Ostatecznie na 15 dziewczyn zajęłam 11 miejsce, czyli na początku drugiej dziesiątki. Zostanie drugą Rafałem Majką na razie mi nie grozi ale kto tam wie… Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.    

Sie 4, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Dzień dobry i do widzenia

Po trzytygodniowej rozłące z przedszkolem wróciłam na stare śmieci aby się przywitać i od razu powoli żegnać. Zawitałam z powrotem tylko na pięć ostatnich dni. Z pewną obawą jechałam na hulajnodze do Pomarańczowej Ciuchci nie będąc pewna czy mnie jeszcze tam pamiętają. Bo ja pamiętałam każdego i byłam trochę stęskniona do pań i dzieci. Pamiętali i z miejsca ciepło przywitali. Szczególnie dzieci z mojej grupy Delfinków bardzo się ucieszyły. Już po pierwszym dniu powitalno-pożegnalnym czułam się tak jakby żadnej przerwy zdrowotnej nie było. To miłe kiedy jest się lubianym. 

A poniżej fotki z warszawskiego zoo. Po raz kolejny pojechałam w odwiedziny do sympatycznych zwierzaków zapytać się co u nich dobrego. Tym razem przyprowadziłam ze sobą dziadka Mariana bo mówił, że dawno nie był w zoo.

   

Sie 1, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Powrót do zdrowia

Wszystko przemija nawet najdłuższa żmija. Ospa też poszła precz. Zostawiła co prawda małe pieczątki na ciele ale z każdym dniem bledną. Kiepski tusz znika już. Na wyczerpaniu są również opcje siedzenia ze mną w doli i niedoli. Kiblowałam w domowej izolatce z tatą, kiblowałam w odosobnionych miejscach w parkach z mamą, byłam na kwarantannie urodzinowej u babci Marioli, byłam w sanatorium u babci Jasi w Kakach. Obecnie korzystam z ostatniej wolnej opcji czyli dziadek Marian i jego spa na Grochowskiej. W środę idę do lekarza i mam nadzieję, że dostanę już glejt do przedszkola. Ale już teraz świętuje zwycięstwo nad chorobą. Zresztą przy takich upałach trzeba dużo pić, także częste toasty są bardzo wskazane. No to na zdrowie, chluśniem bo uśniem.