Archive from Grudzień, 2017
Gru 30, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Podsumowanie roku 2017

Dzisiaj przedostatni dzień z cyferką 2017 w kalendarzu, także idealna okazja aby zrobić małe podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w kończącym się roku. Zrobiłam sobie mały ranking. Pod uwagę brałam tylko te wydarzenia, które były niepowtarzalne, stanowiły „kamień milowy” lub mocno wryły się w pamięć. Gotowi. Zaczynamy.

Miejsce 10 – Karmienie wiewiórek

Małe sympatyczne zwierzątka, które chyba każdy lubi podkarmiać orzeszkami w parkach. Ja miałam przyjemność pójść krok dalej. Dzięki cioci Eli dostąpiłam zaszczytu karmienia małych wiewióreczek mlekiem prosto z butelki. Słodziutkie doświadczenie.

Miejsce 9 – Rozcięta warga

Gdyby kózka nie skakała to by na dmuchańcach wargi nie rozcięła. Szampańska zabawa z przykrym, bolesnym końcem, soczyście podlanym łzami. Istnieje szansa, że po przykrym zdarzeniu, na pamiątkę, zostanie mała, prawie niewidoczna blizna. Pamiątka ku przestrodze.

Miejsca 8 – Biwak pod namiotem, wycieczka w góry

Z jednej strony czerwcowa przygoda pod chmurką. Trzy cudowne dni na łonie przyrody z doborowym towarzystwem. Las, jezioro i mazurski klimat. Z drugiej strony prawdziwa wyprawa w góry zakończona zdobyciem pierwszego szczytu. Majestat gór i kapitalne widoki na okolice. Obcowanie z przyrodą jest super.

Miejsce 7 – Występy taneczne

Miniony rok to dwa taneczne występy na scenie przed pełną widownią. Występ to tylko 3 minuty ale poprzedza je tytaniczna praca nad opanowaniem układów i zgranie wszystkich tancerzy w grupie. Wyciski na treningach, przelane hektolitry potu, ale także przyjaźń, zabawa i taniec. Przygoda, która chcę kontynuować również w 2018.

Miejsce 6 – Narty, rolki, łyżwy, wspinanie

W myśl przysłowia „żeby życie miało smaczek…”, w 2017 próbowałam nowych aktywności ruchowych. Jako kobieta jeszcze nie pracująca już żadnego fizycznego wysiłku się nie boję i gotowa jestem na wszystko. Oczywiście mistrzynią tych sportów to nie jestem, ale chodzi przecież o dobrą zabawę, no i w zdrowym ciele zdrowy duch. 

Miejsce 5 – Zawody pływackie, biegowe, rowerowe

Mój udział w zawodach sportowych to głównie sprawka taty, który chyba wymarzył sobie, że będę sportowcem i delikatnie popycha mnie paluszkiem na linie startów. Jak na razie, rywalizacja sportowa również i mnie się podoba, szczególnie jak wygrywam, bo to szczególne uczucie. Na basenie i wyścigu kolarskim byli ode mnie lepsi, za to na bieżni lekkoatletycznej nie miałam sobie równych. Ma półce puchar się mieni.

Miejsce 4 – Wypadnięcie pierwszego zęba

W tym roku na Wróżkę Zębuszkę czekałam z większym utęsknieniem niż na Świętego Mikołaja. Wszystkim kolegom i koleżankom już dawno powypadały zęby a moje się trzymały jakby były wysmarowane jakimś klejem superglue. Już sam ruchomy ząb wywołał u mnie niesamowite emocje. Czekałam, czekałam aż w końcu się doczekałam. Kropelka krwi, niteczka bólu i prezencik od czarodziejskiej wróżki. Magiczna chwila stała się również i moim udziałem.

Miejsce 3 – Umiejętność czytania i pisania

Co prawda w zeszłym roku potrafiłam już przeczytać pojedyncze wyrazy, ale w tym roku od całych zdań przeszłam do całych książek. Mam na koncie już co najmniej z 5 pozycji z serii „czytam sobie” poziom II. I kolejne w trakcie. Pisanie również idzie coraz lepiej. Sadzę byka z bykiem, ale potrafię zapisać już całą stronę dużą czcionką (np. list do Mikołaja) – to duża rzecz.

Miejsce 2 – Ospa

Trzy tygodnie z kalendarza. Kiblowanie w domu, krosty na całym ciele, swędzenie, kąpiele w fioletowym płynie, smarowanie mazidłami. Mimo wszystko moja ospa przebiegała raczej łagodnie i nie było większych ekscesów chorobowych. Jednakże to największa choroba z jaką przyszło mi walczyć i stąd tak wysokie miejsce w rankingu.

Miejsce 1 – Zerówka w szkole

Żegnaj przedszkole, witaj szkoło. Pożegnanie starych znajomych i poznanie nowego środowiska w którym spędzę najbliższych kilka lat to bez wątpienia największe, najważniejsze wydarzenie minionego roku. Nowe mury, nowi koledzy, nowe panie, nowe zasady ale również nowe oczekiwania, nowe marzenia i nowe nadzieję. Ogromny krok w przyszłość. Być może to w tej szkole odkryję jaką drogą podążę w życiu. Zresztą pójście do szkoły to dla każdego duże przeżycie i nie powinno dziwić, że właśnie to wydarzenie jest zwycięzcą mojego rankingu.

To już koniec podsumowania mojego roku. Uważam, że był całkiem udany i nie mam co narzekać. Nudnych dni było naprawdę niewiele. Mam nadzieję, że kolejny nie będzie gorszy i również przyniesie dużo atrakcji, radości i wyzwań.

Gru 24, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Życzenia Świąteczne 2017

Przyszedł czas na coroczne życzenia świąteczne. Na mieście ludziska gadają, że jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Także życzę Wam abyście słali sobie Wasze łoża prześcieradłem ze szczęścia, głowę kładli na poduszkach ze zdrowia i pomyślności, a kołdra niech będzie wypchana dobrobytem i dostatkiem, a nad łóżkiem niech czuwa Aniołek Stróż. Życzę Wam samych dobrze przespanych nocy.

Gru 20, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

3 dni wyjęte z życiorysu

To będzie krótkie ogłoszenie parafialne. Dopadła mnie choroba. Ostanie 3 dni to jedna wielka klęska żywiołowa. Moja pupa zamieniła się w kran z lecącą wodą, głowę mam gorącą jak rozżarzony piec, wszystko co z trudem połykałam od razu miało ochotę wrócić z powrotem, najchętniej leżałabym w łóżku i oglądała bajki, z których nie czerpię żadnej radości. Chwilową ulgę daje syrop na spędzenie gorączki, ale to tylko tymczasowa poprawa samopoczucia, bo po niej przybywa ocean okropności z falami bólu, który pochłania mnie w całości. Z odmętów choroby próbują ratować mnie dzielni przyjaciele – babcia Mariola, mama i tata, ale rzucane koła ratunkowe jedynie otrzymują mnie na powierzchni, bo do brzegu jeszcze daleko. Jestem dzielna i walczę. Do świąt stanę na nogach choćby nie wiem co.       

Gru 17, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Gotowi na święta

My już jesteśmy gotowi na święta. Wczoraj pojechaliśmy na miejscowy bazarek i kupiliśmy choinkę. Jednakże w tym roku zamiast pana Świerka, o świąteczny nastrój zadba niepowtarzalnej urody pani Jodła. Wieczorem, zgodnie z naszą rodzinną tradycją, ubieraliśmy drzewko słuchając ulubionych świątecznych piosenek i kolęd. Razem z mamą ustaliłyśmy, że pani Jodła nosić będzie ozdoby jedynie w dwóch kolorach – białym i czerwonym. Śmiem twierdzić, że nasze drzewko jest wyjątkowe, a to z tego prostego powodu, że ma dwa czubki. Nie jeden a dwa. Nieźle co. Na jednym czubku wisi czerwona gwiazda, a na drugim zamieszkał uśmiechnięty renifer. Całości dopełniają, chińskie migające lampki, które przy dłuższym wpatrywaniu mogą doprowadzić do oczopląsu. Na szczęście można ustawić opcję tylko świecenia. Wersja z migotaniem przeznaczona jest dla gości jako atrakcja. Także nasza choinka jest już gotowa. Finalne odliczanie do świąt czas zacząć.     

Gru 14, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Rozcięta warga

Przez długi okres czasu omijały mnie poważniejsze kontuzje, jednakże wczoraj przyszła i na mnie kolej. Podczas urodzin koleżanki, w trakcie wspaniałej zabawy na dmuchańcach, doszło do nieprzyjemnej w skutkach kontuzji. Niczym dwa walczące koziołki zderzyłyśmy się z Polą głowami. Pola ma na czole guza, a ja mam rozciętą przez ząb, od środka, wargę. Było sporo krwi, płaczu, nerwów i strachu. Warga jest opuchnięta, wyraźnie nadgryziona i póki co nie wygląda to ładnie. Na szczęście to wszystko jest od wewnętrznej strony, więc jest szansa, że po zaleczeniu kontuzji nie zostanie żadna pamiątka. Trochę mnie boli i mam mały problem z jedzeniem. Żeby nie podrażniać rany, piję przez rurkę i gryzę prawą stroną. Jak widać nawet środa trzynastego może być pechowa.   

Gru 10, 2017 - Natalka    1 Komentarz

Jak dwie krople wody

Czas na mały lans. Do mody można podchodzić na różne sposoby. Jedni kreują nowe trendy (np. dziurawiąc dżinsy), drudzy starym ubraniom dają drugie życie, nadając im nowego blasku i sznytu, trzeci eksperymentują z kolorami lub formą. A ja z mamą proponuję jeszcze inne podejście do mody. Kolekcję rodzinną z serii “jak dwie krople wody”. Jednakowa sukienka dla mamy i córki. Ten sam fason, ten sam kolor, te same dodatki. Czym więcej podobieństw tym lepiej. W planie rodzinna impreza, wspólne wyjście na miasto, spotkanie ze znajomymi. Ubierzcie się identycznie. Efekt wow gwarantowany. Rodzinna moda ma jeszcze jedną wielką zaletę. Mama od razu poczuje się młodziej, a córka wydorośleje. I dobre samopoczucie w gratisie przez cały wieczór. 

Gru 5, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Wstyd

Czasy kiedy paradowałam na golasa przed wszystkimi i wszędzie to już zamierzchła przeszłość. Powoli staję się prawdziwą kobitką i w mojej świadomości zaczyna pojawiać się wstyd, czyli strażnik mojej intymności. Ów strażnik uczy mnie abym strzegła swoich wdzięków przed innymi, szczególnie przed chłopakami. Z tego to też powodu, podczas mojej obecności w wannie, łazienka jest dla taty strefą zakazaną, a wszystkie próby wtargnięcia są skutecznie blokowane przez mamę. W domu ubieram się również sama tak by nikt nie podglądał, a kiedy słyszę, że tato ma zamiar akurat wejść do pokoju, głośno krzyczę by zawracał bo teraz nie można. Natomiast w szatni, przed i po zajęciach, podczas przebierania w newralgicznych momentach, odwracam i zasłaniam się rękoma. Takie przyszły czasy, my już nie golasy.    

Gru 3, 2017 - Natalka    Brak komentarzy

Kalendarz adwentowy

Jak co roku grudzień obfituje w wiele atrakcji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest kalendarz adwentowy, czyli specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Odrodzenia. Atrakcja polega na tym, że w kalendarzu pod każdym dniem ukryta jest słodka niespodzianka, przeważnie w postaci czekoladki. Co roku dostawałam taki sklepowy kalendarz od dziadka Mariana, ale w tym roku dostałam specjalny kalendarz. Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, dedykowany tylko dla mnie. To prezent od taty, któremu nudziło się w pracy i postanowił zrobić coś wyjątkowego. Do tablicy korkowej przyczepił pinezkami 24 pozszywane zszywkami kolorowe torebeczki z numerkami. Oczywiście w każdej jest słodka czekoladowa niespodzianka. Tato zdradził, że co dnia to inny smak. I jak tu nie lubić świąt.