Archive from Kwiecień, 2018
Kwi 30, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Piotruś królik

W ramach naprawy morale po wypadku wybraliśmy się rodzinką do kina na Piotrusia królika. Spodziewałam się śmiesznego filmu z dużą ilością akcji, przezabawnych gagów i całą serią nietuzinkowych przygód. I tak w istocie było. Jedyne na co musiałam zwracać szczególną uwagę to żeby nie śmiać się od ucha do ucha by nie otworzyć gojącej się rany. Dlatego śmiałam się tylko od ucha do brody i z powrotem. Nie było to łatwe zadanie bo banda królików wraz ze zgrają leśnych i domowych zwierząt cały czas dawała czadu. Film spełnił swoją rolę, poziom humoru skoczył o cztery kreski, morale o trzy, a świat ma już znacznie jaśniejsze barwy.    

Kwi 26, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Wypadek na placu zabaw

To była sekunda. W jednej chwili siedzę na huśtawce, a już w następnej leżę na ziemi i leje się krew. Rozpędzone urządzenie trafiło mnie w lewy policzek tuż przy nosie. Szok, strach i konsternacja. Mama szybko wzywa karetkę i na sygnale jedziemy do szpitala. Szpitalny Oddział Ratunkowy zapełniony jest po brzegi oczekującymi pacjentami. Nawet na kinowych premierach nie ma tyle osób co w poczekalni. Cierpliwie czekam na swoją kolej. Jestem obolała, zlękniona ale nie płaczę. Moja sukienka i mamy bluzka są całe w czerwonych plamach. Wreszcie zostaje wyczytane moje nazwisko i na wózku wiozą mnie do sali zabiegowej. Dostaję znieczulenie i zaczyna się zszywanie powstałej rany. 10 minut i już po wszystkim. Moją lewą część twarzy pokrywa ogromny opatrunek. Pojawia się tato. W jego oczach widzę przerażenie, które szybko tuszuje uśmiech i troska. Wsiadamy do samochodu i jedziemy do domu. Zbiera się na burzę. W aucie gada tylko nawigacja. Nie pokazuję tego po sobie ale w środku cała się trzęsę. Staram się być dzielna do końca. W domku na kolację zjadam serek. Podczas jedzenia otwiera się rana i opatrunek barwi się na czerwono. Otumaniona znieczuleniem i zmęczeniem jest mi wszystko jedno. Zasypiam na łóżku rodziców. W nocy nic mi się nie śni.

Wczoraj byłam na zmianie opatrunku. Lekarz powiedział, że rana jest ładnie zszyta i dobrze się leczy. Do wesela się zagoi ale blizna zostanie. Na weekend majowy zaplanowano zdjęcie szwów. Mam zwolnienie z wf-u na trzy tygodnie i na razie będę kurować się z mamą w domu.     

Kwi 21, 2018 - Natalka    1 Komentarz

Dwie babcie za jednym zamachem

Ach co to był za dzień. Rzadko się zdarza aby spędzić dzień w towarzystwie dwóch babć. I to dwóch babć na raz. Szczególnie, że bacie mieszkają oddalone od siebie o ponad 100 kilometrów. Ale nadarzyła się okazja i trzeba było ją wykorzystać. Zorganizowałam wielkie spotkanie babci Jasi i babci Marioli na bulwarach wiślanych. Do pomocy zaprosiłam także Maję. Atrakcji była cała siatka: spacer brzegiem Wisły (ja i Maja na hulajnogach), pyszna kawka dla babć na plaży, budowanie domku lęgowego dla ptaków (tego nie było w planach, nadarzyła się okazja więc czemu nie), wycieczka rowerowa do fontann, ochlapanie przy pomocy wiatru przez fontanny, suszenie ubrań na placu zabaw, lody (tym razem świderki) oraz delikatne opalanie na słoneczku. Cały dzień na świeżym powietrzu z szalonymi, kochanymi babciami. Miodzio a nawet miodzio do kwadratu. Ekstra mieć takie młodzieżowe babcie.

   

Kwi 17, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Bitwa pod Grunwaldem

Wcale nie planowałam iść do Muzeum Narodowego w Warszawie ale skoro Maja zamierzała je odwiedzić i mnie zaprosiła to czemu nie. Celem głównym wizyty był obraz Jana Matejki – Bitwa pod Grunwaldem. Nic a nic o tym dziele nie widziałam i ogromnie się zdziwiłam jak zobaczyłam je na miejscu, gdyż to nie był żaden obraz a prawdziwe obrazicho. Długi jak przegubowy autobus, a wysoki prawie jak latarnia. Myślę, że wielkość obrazu to jakieś dwadzieścia pozszywanych prześcieradeł z rodziców łóżka. Rany koguta ile farby na to poszło i ile czasu pan Matejko ten obraz malował. Na pewno nie skończył przed obiadem. Samo malowidło średnio przypadło mi do gustu. Bitwa, konie, żołnierze to ciekawe raczej dla chłopaków, ale rozmach dzieła zbudził podziw. Ciekawe doświadczenie i dobry temat do rozmowy przy lodach.     

Kwi 13, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Calineczka vs. Piotruś Pan

W tym tygodniu byłam w dwóch teatrach na dwóch różnych musicalach dla dzieci. W poniedziałek wraz z klasą na Calineczce w Palladium, a następnie, w środę, z mamą na Piotrusiu Panu w Buffo. Taka ze mnie kulturalna bestia. Obydwa widowiska bardzo mi się podobały, chociaż diametralnie się od siebie różniły. Calineczka to przede wszystkim balet, delikatność, zmysłowość i piękno, a Piotruś Pan to taniec nowoczesny, dzikość, szaleństwo, wolność, przygoda. W Calineczce największe wrażenie zrobiła na mnie aktorka która grała główną postać. Była niezwykle piękna i oglądanie jej na scenie zapierało dech w piersiach. Generalnie oglądanie samego baletu to już była duża przyjemność. W tym tańcu jest jakaś magia. W Piotrusiu Panie natomiast jednym z aktorów był żywy, prawdziwy, najprawdziwszy pies. Latał, skakał, szczekał po prostu czad. Piotruś Pan to również nieustanna akcja, cały czas coś się dzieje, wydarzenia nabierają rozpędu już na starcie i nie zwalniają do końcowej kurtyny. Aktorzy latają nad sceną, biegają pomiędzy widzami, odnosi się wrażenie jakby się było w samym centrum wydarzeń. Dziki szał. Jakbym miała ocenić, który musical podobał mi się bardziej to chyba werdykt może być tylko jeden. Remis. Obydwa widowiska to kawał dobrej muzyki, tańca i wrażeń kulturalnych. Piąteczka z plusem.       

Kwi 9, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Sezon lodowy rozpoczęty

Ogłaszam wszem i wobec, że sezon lodowy 2018r. został już oficjalnie otwarty. Generalnie myślę, że ustanowienie na początku kwietnia narodowego święta lizania lodów to kapitalny pomysł, który z miejsca zyskałby rzesze entuzjastów i wielbicieli. Termometr pokazał +15 stopni czyli lody już się na słońcu będą topić, także nie ma na co więcej czekać tylko szykować języki na konsumpcję ulubionych smaków. Na pierwszy ogień poszły moje ulubione smaki z sezonu 2017 czyli sorbet truskawka i solony karmel. Kolejny ciepły dzień to niebo w gębie w postaci zimniutkich kulek cytryny i śmietanki, a popołudniu kolejna lodziarnia i żółciutki jak słoneczko sorbet marakuja mango i kilka lizów pistacji od taty. Mój lodowy głód jest ogromny i myślę, że w najbliższym czasie mogłabym żywić się tylko lodami. Kulka na śniadanie, dwie na obiad i trzy na kolacje i może coś jeszcze na podwieczorek. Czemu nie?    

Kwi 5, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Rummikub

Podczas jednych z odwiedzin u Mai poznałam nową grę, powiedzmy sobie, planszową. Rummikub to gra zmuszająca szare komórki to wytężonej pracy. Potrzebna jest zdolność logicznego myślenia, liczenia w pamięci, kombinowania, główkowania, układania i oczywiście odrobinę szczęścia. Nie ma żadnych rzutów kostką, żadnych pionków, o zwycięstwie decyduje głowa, a nie ilość oczek na sześcianie. Gra się natomiast z wykorzystaniem kafelków z cyferkami, których trzeba się pozbyć, bo kto się je pierwszy wyłoży na stół ten wygrywa zabawę. Rozgrywka nabiera rozpędu wraz z ilością wyłożonych układów na stole, ponieważ ilość możliwości i wariantów wyłożeń, dołożeń, podmian czy też zamian wzrasta lawinowo. Rummikub mnie wciągnął. Szepnęłam króliczkowi aby podarował mi ją na jajeczko i teraz toczymy w domu rodzinne pojedynki na szare komórki. Na początku tato dawał mi fory ale nie potrzebuje już taryfy ulgowej by pokazać co potrafię.       

Kwi 1, 2018 - Natalka    Brak komentarzy

Życzenia Wielkanocne 2018

Kochane Króliczki, Zajączki i Kurczaczki w 2018 roku

życzę aby nigdy nie zabrakło Wam marchewki, sałaty lub ziarna,

żebyście zawsze były milusie i słodziutkie w dotyku,

aby się do Was tulono, przytulano i opiekowano,

abyście zawsze czuły, że jest ktoś komu na Was zależy,

kto darzy Was czułością i troskliwością,

ktoś kto Was kocha i jest przez Was kochany.

ALLELUJA!!! ALLELUJA!!! ALLELUJA!!!